Jak do nas trafić

kudy k nám

 

Uwaga!

Podczas wprowadzania celu do nawigacji lub wyszukiwarki przestrzegaj instrukcji. Nie z naszej winy, nie można wprowadzić cel Kohútka dla zwiedzających przybywających z Czech. Dlatego trzeba wprowadzić miejscowość Nový Hrozenkov (lub miejscowość Vranča) i później przyglądaj się znakom kierunkowym. Odwiedzający ze Słowacji mogą bezpośrednio wprowadzić cel Kohútka.

Na Kohútkę prowadzi droga ze strony czeskiej (Novy Hrozenkov) i słowackiej (Lazy pod Makytou). Nie ma potrzeby przekraczania granic obu państw. Tylko klienci od Bytče na północ (Žilina, Martin, ...) mają lepszy przyjazd przez Makov i Velke Karlovice (Czechy).

SKI CENTRUM KOHÚTKA i Hotel Górski KOHÚTKA***

znajduje się w Czechach, konkretnie na Morawach w regionie Zlín. Leży w Jawornikach w wysokości 913m n.p.m., w górskim paśmie granicznym pomiędzy Słowacją i Czechami.

Podczas sezonu zimowego są drogi dojazdowe od czeskiej i słowackiej strony granicy przejezdne (zimowe wyposażenie ze sobą – łańcuchy, łopata). Z czeskiej strony mogą wjechać tylko autobusy do 10 ton. Drogi są regularnie utrzymywyne z naszych własnych środków. W weekendy ruchem z czeskiej strony kieruje służba, w ciągu tygodnia ma pierwszeństwo samochód jadący w górę.

Dla odwiedzających Hotelu Górskiego Kohútka jest parking hotelowy bezpłatny. Pozostali klienci mogą wykorzystać parking centralny w górskim siodle pod Kohútka, który jest  również bezpłatny lub skorzystać z dodatkowego parkingu w dolinie Vranča. Skibus w sezonie zimowym jest tylko dla narciarzy i jeździ w soboty i niedziele. Dla grup zorganizowanych jeździ skibus również w ciągu tygodnia, w sezonie letnim tylko po uzgodnieniu na tel. 571 451 790. Skibus jeździ tylko do połowy wzgórza do stacji wyciągu Velká Kohútka. Powrót na nartach trasą nr. 10 Vranča-parking.

Drogi dojazdowe:

Praha-Brno-Olomouc-Hranice na Moravě-Valašské Meziříčí-Vsetín-Nový Hrozenkov (kierunek Velké Karlovice). W Nowym Hrozenkowie w prawo do doliny Vranča i przy końcowym przystanku autobusu ponownie w prawo (uwaga służba lub światła) do ośrodka narciarskiego -siodło pod Kohútką.

Bratislava-Trnava- Trenčín-Púchov (w lewo kierunek Zlín)-Lúky pod Makytou (w prawo kierunek Lazy pod Makytou)-Lazy pod Makytou-Čertov. Sześć kilometrów drogą lokalną pod górę do ośrodka narciarskiego -siodło pod Kohútka.

Ceny karnetów narciarskich glavnoj sezony.